top of page

Aizmirstās nodaļas atbildes


“Ģimene pēc tam” ir starp tā dēvētajām aizmirstajām Lielās grāmatas nodaļām. Nereti darbs ar sponsoru tiek pabeigts ar nodaļu “Strādājot ar citiem”, turpmākās grāmatas lappuses atstājot uz sponsorējamā sirdsapziņas… kur tās arī paliek… līdz brīdim, kad kāds gadījums skaidrajā dzīvē liek meklēt jaunas atbildes. Tieši nodaļā “Ģimene pēc tam” ierakstīts teikums, kas brīžos, kad viss rādījies melnās krāsās, visvairāk stiprinājis manu paļaušanos uz Augstāko Spēku, kā es Viņu saprotu: “Mēs esam pārliecināti, ka Dievs grib mūs redzēt laimīgus, priecīgus un brīvus.” Šajā nodaļā atrodama arī daudz citētā pieredzes atziņa, ka mums materiālā labklājība vienmēr seko aiz garīgā progresa, nekad – otrādi. Un zelta princips laimīgai ģimenes dzīvei un ikvienām attiecībām – dot, nevis ņemt.

Aprīļa “Vīnogu” esam veltījuši tēmai par AA principu piemērošanu ģimenes dzīvē pēc skaidrības iegūšanas.  

AA biedrs Oskars K. atzīstas, ka līdz skaidrības sākumam viņš nebija precamais materiāls, bet – kā ir tagad, lasi rakstā “Būšu labs tēvs, bet sūdīgs vīrs?”.

Mūsu autors Edmunds G. rakstā “Ģimene pēc tam” apliecina, ka Lielās grāmatas nodaļā ar tādu pašu nosaukumu aprakstītais ir balta patiesība, ko pieredzējis pats uz savas ādas. Viņš atklāti dalās par skaidrībā iegūto pieredzi divās laulībās un attiecībās ar bērniem (по-русски: здесь).

Arī raksta “Attiecības kā mūžizglītība” autors stāsta par divu laulību pieredzi skaidrībā un kāpēc attiecības viņam vienmēr būs kā mācību process. 

Rakstā “Uzticības atjaunošana – pa vienai dienai” varam uzzināt, kuri Divpadsmit soļu principi palīdzēja autorei uzlabot attiecības ar tuviniekiem. (по-русски: здесь) Arī raksta “Es un mana ģimene pēc tam” autore dalās pieredzē par visas ģimenes atveseļošanos no atkarības un līdzatkarības (по-русски: здесь).

Savukārt savu dzīvesstāstu aprīļa numuram uzticējusi Inese, kurai dzerošajā laikā izdevās uzcelt laimīgas dzīves fasādi – tikai, lai beidzot ieraudzītu, ka problēma vienmēr bija viņā pašā, nevis ārējos apstākļos. Lasi rakstu “Fasādes ilūzija”.

Lai aprīļa “Vīnoga” iedvesmo ielūkoties Lielās grāmatas aizmirstajās nodaļās un lai tur atrodas atbildes, kas aizskalo pavasara nogurumu kā pavasara lietus, kas noskalo ziemas putekļus un atklāj skatam atkal jaunu, zaļu, brīnumainu pasauli!

Redakcijas vārdā  –  Debora


Kā vienmēr daudzus “Vīnogas” rakstus vari arī klausīties.

Aicinām iesūtīt savus pieredzes stāstus, īpaši dzīvesstāstus un rakstus par nākamo mēnešu tēmām:

APSĒSTĀ DOMĀŠANA / VESELAIS SAPRĀTS – līdz 1. maijam

MĪTI PAR AA – līdz 1. jūlijam 

JAUNA BRĪVĪBA UN JAUNA LAIME – līdz 1. augustam 



Rakstus sūti uz e-pastu redakcija.vinoga@gmail.com!

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page